O akcji #ZostańzMuzyką

Slider

Drodzy Muzycy,
Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w trudnej sytuacji znalazło się obecnie z powodu pandemii właściwie całe nasze środowisko, dlatego namawiamy Was do udziału we wspólnej akcji pomocowej #zostańzmuzyką

Rozpoczynamy wspólną akcję dla całego polskiego środowiska muzycznego.
Pomysł jest prosty: zagrajmy w marcu i kwietniu we własnych domach, studiach nagrań, salach prób i gdzie tam kto może, koncerty dla siebie i swoich koleżanek i kolegów, którzy z dnia na dzień stracili źródło często jedynych dochodów. Mowa tu nie tylko o muzykach, ale i osobach zaangażowanych w techniczną i logistyczną obsługę koncertów.

To już się dzieje, wielu z nas rozpoczyna własne akcje. Połączmy siły – będzie skuteczniej.

Uruchomiliśmy stronę internetową www.zostanzmuzyka.pl, na której będziemy publikować kalendarz wydarzeń muzycznych zgłoszonych do naszej akcji transmitowanych on-line do posłuchania lub obejrzenia bez wychodzenia z domu.  

Po zgłoszeniu chęci udziału w akcji, każdy organizator koncertu otrzyma od PFM własny panel do wpłat darowizn – wirtualną puszkę, do której słuchacze będą mieli możliwość wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze trafią na konto Polskiej Fundacji Muzycznej, a po zakończeniu wydarzenia zostaną wypłacone w formie darowizny zgodnie z wolą organizatora/wykonawcy.

Będzie solidarnie, jeśli dobrowolna część zebranej kwoty zasili Fundusz Pomocowy PFM, z którego wypłacamy zapomogi tym, którzy zagrać nie będą w stanie, albo nie są muzykami (nagłośnieniowcy, oświetleniowcy, ludzie techniczni) – o tym będą decydować wykonawcy biorący udział w naszej akcji.

#zostańzmuzyką to pomysł na zarobkowanie dla muzyków, w tym bardzo trudnym dla branży momencie, ale przede wszystkim na skoordynowanie i promowanie wielu bardzo ciekawych wydarzeń.

Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania.

Do Waszej dyspozycji jest numer telefonu: 604 963 056 i adres mailowy: online@pfm.waw.pl

________________________________________________________

Jak to działa

1. Jeśli planujesz koncert lub inne muzyczne wydarzenie on-line sprawdź kalendarz wydarzeń na stronie www.zostanzmuzyka.pl i wybierz dogodny termin własnego, by nie kolidował zbytnio z innymi. 

2. Zgłoś do nas swoje wydarzenie wysyłając mail pod adres: online@pfm.waw.pl
podając nazwę wydarzenia, termin oraz link do wydarzenia w sieci.

3. Po telefonicznym uzgodnieniu otrzymasz od nas „wirtualną puszkę” do zbierania środków podczas koncertu i po nim. 

4. Promując swoje wydarzenie używaj hasztaga: #zostańzmuzyką wówczas my będziemy wspierać promocję Twojego wydarzenie naszymi kanałami.

5. W ciągu 10 dni od zakończenia akcji wyślemy Ci podsumowanie finansowe zbiórki. 

6. Ty zdecydujesz, komu z muzyków i jakie kwoty wypłacić, a jaką sumę pozostawić Fundacji dla potrzeb Funduszu Pomocowego PFM.

7. Po wymianie formalnych dokumentów Fundacja dokona rozliczeń przelewami.

8. Możesz także wziąć udział w naszej akcji #zostańzmuzyką bez organizowania koncertu lub uruchamiania „wirtualnej puszki”. Wystarczy, że udostępnisz nasz profil, użyjesz naszej nakładki FB lub polecisz akcję swoim znajomym muzykom.